انواع بک لینک


"بک لینک" اصطلاحی است که به پیوندهایی اشاره می کند که به یک وب سایت یا صفحه وب از وب سایت دیگری اشاره می کنند. این نوع لینک را می توان لینک ورودی یا ورودی نیز نامید. بک لینک در سایت های دیگر می تواند ترافیک وب سایت را افزایش دهد. آنها همچنین ابزارهایی هستند که در بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) استفاده می شوند، زیرا تعداد و کیفیت بک لینک هایی که به یک وب سایت اشاره می کنند اغلب در رتبه بندی سایت در بین نتایج جستجو نقش دارند.

ارتباط دادن

یک پیوند به کاربر اینترنت اجازه می دهد تا روی آن کلیک کند تا به صفحه وب دیگری رفته یا باز شود. هنگامی که صفحه وب باز شده در وب سایتی کاملاً متفاوت از وب سایتی باشد که پیوند در آن ظاهر شده است، پیوند به عنوان بک لینک به آن سایت جدید در نظر گرفته می شود. بک لینک ممکن است به عنوان یک منبع یاب یکنواخت (URL) ظاهر شود که به آن آدرس اینترنتی یا آدرس وب نیز گفته می شود، یا ممکن است کلمه یا عبارتی باشد که پیوند را در خود جای داده است. به طور معمول، کلمه یا عبارت به نوعی برجسته می شود، مانند برجسته یا خط دار، تا به خواننده اطلاع دهد که می توان روی آن کلیک کرد تا پیوندی را دنبال کند.

اهمیت بک لینک ها

صاحبان وب‌سایت‌ها اغلب سعی می‌کنند با افزایش تعداد بک لینک‌ها به سایت‌هایشان، تعداد بازدیدکنندگانی را که سایت‌هایشان دریافت می‌کند، افزایش دهند. راه های مختلفی برای ایجاد بک لینک وجود دارد. همه آنها می توانند ترافیک سایت را افزایش دهند، صرفاً به این دلیل که کاربران اینترنت فرصت بیشتری برای کلیک بر روی لینک های سایت خواهند داشت، اما همه انواع بک لینک ها رتبه سایت را در موتورهای جستجو بهبود نمی بخشند. این به این دلیل است که اکثر موتورهای جستجو کیفیت بک لینک را بر اساس مواردی مانند محبوبیت و ماهیت سایتی که از آن سرچشمه می گیرد ارزیابی می کنند. به عنوان مثال، یک بک لینک از یک وب سایت که فقط برای ارائه بک لینک به سایت های دیگر، معمولاً با هزینه، وجود دارد، بعید است که رتبه سایت را در موتورهای جستجو بهبود بخشد.

تبادل لینک
یکی از راه‌هایی که صاحب وب‌سایت می‌تواند تعداد بک لینک‌های سایت خود را افزایش دهد، ایجاد مشارکت با صاحبان وب‌سایت‌هایی است که سایت‌هایشان بر موضوعات مشابه تمرکز می‌کنند و تبادل لینک دارند. برای مثال، شخصی که وب سایتش بر تکنیک های گل آرایی تمرکز دارد، ممکن است به دنبال شراکت با وب سایت هایی برای گل فروشی ها، فروشگاه های باغ، بوتیک های عروسی و فروشگاه های دکور خانه باشد. صاحب وب سایت گل آرایی با پیوند دادن این وب سایت ها در سایت خود در ازای آن سایت هایی که به سایت آنها لینک شده اند، تعداد بک لینک های سایت را افزایش می دهد و برای سایت های مرتبط بک لینک ارائه می دهد. اگرچه این نوع تبادل لینک برای وب‌سایت‌هایی که بر موضوعات مشابه تمرکز می‌کنند محبوب است، وب‌سایت‌های رقیب که بر یک موضوع تمرکز می‌کنند یا هدف یکسانی دارند، بعید است که به یکدیگر بک لینک ارائه کنند.
بررسی کنندگان و جمع آوری کنندگان
سایت هایی که سایر وب سایت ها را بررسی می کنند یا اخبار یا موارد جالب را جمع آوری می کنند منبع دیگری برای بک لینک هستند. این سایت ها اغلب یک داستان خبری، پست وبلاگ یا صفحه وب را خلاصه می کنند و سپس یک پیوند ارائه می دهند. دیگران وب سایت های جالبی را پیدا می کنند، آنها را بررسی می کنند و به آنها پیوند می دهند. بسیاری از وب‌سایت‌هایی که این بک لینک‌ها را ارائه می‌کنند، به صاحبان وب‌سایت‌ها اجازه می‌دهند تا وب‌سایت‌ها را برای بررسی ارسال کنند یا به کاربران اینترنت اجازه می‌دهند تا صفحات وب و موارد دیگر را برای افزودن پیشنهاد دهند. وبلاگ های شخصی می توانند اهداف مشابهی داشته باشند و منبع دیگری برای بک لینک هستند، به خصوص زمانی که موضوع وبلاگ مربوط به وب سایتی باشد که لینک به آن اشاره می کند.
اظهار نظر
برخی از صاحبان وب سایت ها با پیوند دادن به سایت های خود در نظرات در صفحات وب خدمات بک لینک مرتبط، بک لینک ایجاد می کنند. به عنوان مثال، صاحب یک وب سایت برای تعمیرگاه خودرو ممکن است در مورد یک صفحه وب که مقاله جدیدی در مورد اتومبیل دارد و می تواند پیوندی به سایت آنها داشته باشد نظر دهد. ساخت بک لینک از این طریق ممکن است زمان بر باشد، اما این روش می تواند موثر باشد.
لینک اسپم
برخی از وب سایت ها و خدماتی هستند که برای افزایش تعداد بک لینک ها برای یک سایت هزینه ای دریافت می کنند. برخی از این وب سایت ها به عنوان سایت های خبری یا سایر سایت های تجاری ظاهر می شوند تا از کاهش ارزش بک لینک توسط موتورهای جستجو جلوگیری کنند. سرویس‌های بک لینک اغلب درگیر چیزی هستند که به آن ارسال هرزنامه لینک می‌گویند: قرار دادن لینک‌ها در تعداد زیادی وب‌سایت، بدون توجه به هدف یا کیفیت آن وب‌سایت‌ها. مثلا یک برنامه کامپیوتری

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *